КАСКО: махінації з договорами

КАСКО: махінації

Нерідко зустрічаються ситуації, коли від страхової компанії, з якою укладений договір по КАСКО, намагаються отримати виплату незаконним шляхом. Розглянемо випадки, які трапляються найчастіше.

ТОП-5 незаконних методів збагачення на КАСКО

Недобросовісні страхувальники вигадують багато різних способів перехитрити страхову компанію і незаконно збагатитись. Але на кожен метод махінації у страховика є своя протидія.

Страхування автомобіля-двійника

Цей метод шахраї використовують, коли на момент страхування автомобіль уже пошкоджений. Тоді вони знаходять авто тієї ж марки та кольору та приходять його страхувати з документами пошкодженого авто в надії, що номер кузова та шасі перевіряти не будуть. Проте при укладанні договору КАСКО працівник страхової компанії зобов’язаний звірити дані автомобіля, записані в документах, з фактичними.

Заміна нетверезого водія

У випадку, коли нещасний випадок на застрахованому по КАСКО автомобілі зробив нетверезий водій, іноді його намагаються “замінити” на тверезого, покликавши знайомого.

При сучасних методах відеореєстрації на відеонагляду страхова компанія має змогу перевірити всі факти, що стосуються нещасного випадку на дорозі. Епоха діджиталізації їй це дозволяє. Також частими є випадки, коли інформацію про те, що сталось, зафільмували очевидці. Тому заміну водія виявити просто.

Інсценування ДТП або нещасного випадку

Іноді на страхуванні і страховій компанії роблять спроби заробити. Один з методів – розрахунок з винуватцем ДТП на місці, а потім – виклик аварійного комісара з вимогою зареєструвати виявлені пошкодження автомобіля, нанесені невідомими особами.

Розкрити аферу такого плану дозволяють відеокамери, що знаходяться на дорогах або парковках, магазинах, банках або відеореєстратори автомобілів поруч. Допомагають також і свідки ДТП.

Страхування автомобіля з завищеною вартістю

Злочинці намагаються застрахувати авто з документами його купівлі, де вказана завищена вартість. Така ситуація можлива, якщо страхувальник зробив фіктивні документи купівлі, у яких вказана неіснуюча комплектація, а розширена. До речі, така комплектація для цього авто може навіть не існувати в природі.

Страхова компанія має дані про всі існуючі марки та моделі автомобілів, їх комплектацію та вартість. Тому при оформленні договору КАСКО інформація про реальну вартість автомобіля перевіряється. До того ж, у договорі КАСКО вказано, що автомобіль застраховано на його реальну вартість. І при настанні страхового випадку ця інформація перевіряється в першу чергу.

Перепрограмування ключів для викрадення авто

Вимогою страхової компанії після реєстрації нещасного випадку з викраденням автомобіля є передання представникам страховика усіх комплектів ключів. Зазвичай їх два екземпляри.

Маючи намір видати своє авто як викрадене, власники роблять додатковий набір ключів, мотивуючи це несправністю “рідних”. Далі схема проста – відігнати свій автомобіль якомога далі (або передати новий комплект ключів викрадачу), зареєструвати викрадення та віддати два комплекти ключів страховику. Про виготовлений комплект ключів вони нічого не говорять.

Про те, що до автомобіля виготовлено додатковий комплект ключів, видно в електронній системі автомобіля. Також страхові компанії мають контакти з дилерами автомобілів, до яких найчастіше звертаються з проханням зробити дублікат ключів. Ще одним методом довідатись про здійснену аферу є інформація завода-виробника, яку має право запросити страхова компанія.

Дивиться також:

Порядок дій водія у випадку ДТП за межами України | Довідники

Порядок дій водія при ДТП поза Україною

1. Зупинити автомобіль і залишатися на місці ДТП. Ні в якому разі не змінювати положення транспортного засобу. 2. Обов’язково викликати поліцію. Отримати копію протоколу або будь-якого іншого документа, який встановлює провину, визначає учасників та обставини ДТП (бажано зробити фотографії чи відео зйомку транспортних засобів учасників ДТП з різних ракурсів та інших предметів, які причетні до аварії). Якщо ж ніхто з учасників ДТП не володіє мовою тієї країни, де трапилася аварія, тоді слід зателефонувати в Моторне Бюро (організація, створена для контролю діяльності страховиків) тієї країни, де трапилася пригода (номери телефонів знаходяться на зворотному боці поліса «Зелена карта»). 3. Якщо вас зобов’язують підписати документ в якому вказується провина учасників страхового випадку на незрозумілій Вам мові, то під час підписання необхідно внести зауваження «Не розумію мови», «Не вважаю себе винним», або «Не згоден». У такому…

ДОКЛАДНІШЕ

4 випадки, коли страхової виплати не вистачить на ремонт | Довідники

4 випадки, коли не вистачить на ремонт

Ситуації, коли страхової виплати не вистачає на ремонт — не рідкісні. Чому так відбувається? Чи справедливо вчиняє страховик, який виплачує менше вартості ремонту? Про те, як уникнути таких ситуацій та отримати кошти, яких бракує, розповів генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. З 21 вересня 2019 року максимальні суми виплат за договорами обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів («автоцивілки») збільшилися на третину, і тепер складають: 130 000 грн. – за шкоду «залізу» (автомобілю та іншому майну) 260 000 грн. – за шкоду життю та здоров'ю. За оцінками МТСБУ тільки в 1-2% аварій майновий збиток перевищував колишні ліміти (100 000 грн.). Але ось в загальній сумі виплат на такі страхові випадки припадало…

ДОКЛАДНІШЕ

Скарги автовласників на страховиків і що робить МТСБУ | Довідники

Скарги автовласників на страховиків

Чи добре страховики ОСЦПВ виконують свої зобов'язання, кому на них можна скаржитися і чи буде від цих скарг толк. Ці питання постають перед автовласниками при виборі страховика і у випадку проблем з виплатами. Розібратися в цих темах допоміг генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. Як оцінити якість роботи і надійність страховика На сайті МТСБУ щоквартально розміщується графічний інформер «світлофор». За допомогою простої кольорової індикації він показує інтегральну оцінку кожного страховика за трьома основними показниками: «загальна оцінка діяльності», «якість врегулювання», «рівень скарг»…

ДОКЛАДНІШЕ

Популярні дописи з цього блогу

Страхування цивільної відповідальності власників наземного транспорту

Страхування здоров'я на випадок хвороби | Характеристика та ознаки

Заощаджуємо: Комплексне страхування житла та автострахування

Страхування виданих гарантій (порук) та прийнятих гарантій

Страхування сільськогосподарської продукції | Довідники зі страхування