Історія страхування: Епоха Середньовіччя

Історія страхування - Середньовіччя

Морські позики або foenus nauticum були поширені до традиційного морського страхування в середньовіччі, коли інвестор позичав свої гроші мандрівному купцеві, а купець зобов'язувався повернути їх, якщо корабель повернеться благополучно, надаючи кредит і морське страхування водночас.

Відсоткова ставка за морськими позиками була високою, щоб компенсувати вищий ризик. Отже, при морських позиках купці повинні були сплачувати кредиторам відсотки за морський ризик, а не ділитися прибутком, як це було у випадку відносин між осілими та мандрівними купцями.

Тому, зважаючи на лихварство, у 1236 році Папа Григорій IX засудив цю практику у своєму декреті Naviganti (Roover, 1945, p. 175; див. також Kingston, 2011). Комендантські контракти були запроваджені, коли Папа Григорій IX засудив морські позики через лихварство. Капіталіст надавав кошти підприємцю для здійснення торгівлі на умовах партнерства, розділяючи прибуток, але морський і комерційний ризик належав капіталісту (Kingston, 2008).

У чотирнадцятому столітті італійські купці запровадили камбіальні контракти, за якими позичальники мали купувати векселі у кредиторів (купців-банкірів). Оскільки переказні векселі підлягали оплаті в будь-якому випадку, це означало, що вони зовсім не покривали морський ризик.

Для хеджування ризиків морської торгівлі купці винайшли страхові позики, які були дуже близькі до сучасного морського страхування, тобто "страхувальник або позичальник залишався на суші, 2) товар страхувальник відправляв без супроводу, а позика сплачувалася не після благополучного прибуття корабля, а після благополучного прибуття товару".

Окремі договори страхування (тобто страхові поліси, не пов'язані з кредитами чи іншими видами договорів) були винайдені в Генуї в 14 столітті, так само як і страхові пули, забезпечені заставою земельних маєтків. Перший відомий страховий договір був укладений у Генуї в 1347 році, а в наступному столітті морське страхування набуло значного розвитку, і премії інтуїтивно варіювалися залежно від ризиків.

Ці нові страхові контракти дозволили відокремити страхування від інвестицій, розділити ролі, що вперше виявилося корисним у морському страхуванні. Першою друкованою книгою про страхування був юридичний трактат Педро де Сантарема (Сантерна) "Про страхування і купецькі ставки", написаний у 1488 році і опублікований у 1552 році.

Дивиться також:

Історія страхування: Стародавній світ (антична епоха)

Історія страхування: Стародавній світ

Історія страхування. Стародавній світ. Спочатку люди продавали товари у власних селах та общинах. Однак з часом вони стали ходити за товаром до сусідніх сіл. Крім того, у тринадцятому та на початку чотирнадцятого століть європейські торговці подорожували, щоб продавати свої товари по всьому світу і застрахуватися від ризику крадіжки або шахрайства з боку капітана або команди, також відомого як Risicum Gentium. Однак вони зрозуміли, що продаж у такий спосіб пов'язаний не лише з ризиком втрат (наприклад, пошкодження, крадіжки або життя торговця), але й з тим, що вони не можуть охопити ширший ринок. Тому з'явилася тенденція наймати агентів на різних ринках. Трейдери відправляли (експортували) свої товари агентам, які від імені трейдерів продавали їх. Відправлення товарів агентам автомобільним або морським транспортом пов'язане з різними ризиками: морські шторми, піратські напади; товари можуть бути пошкоджені через погане поводження з ними під час завантаження…

ДОКЛАДНІШЕ

Поради автолюбителям про страхування ОСЦПВ | Довідники зі страхування

Поради про страхування ОСЦПВ

Корисні поради про страхування ОСЦПВ для автолюбителів ОСЦПВ — це обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ТЗ). Даний вид страхування є обов'язковим для автомобілістів. Можливість не купувати страховку ОСЦПВ мають тільки інваліди 1-ї групи, інваліди війни та учасники бойових дій. Відшкодування збитків по ДТП, винуватцями яких є зазначені особи, лягає на МТСБУ (Моторно-транспортне страхове бюро України). Як визначається вартість полісів ОСЦПВ? Всі страховки ОСЦПВ в Україні розділені на 6 зон, які відрізняються за вартістю. Одна, найперша і найдорожча зона, виділена спеціально для столиці України. Друга зона, яку створили спеціально для міст, які територіально розташовані недалеко від Києва та деяких інших міст. Це такі міста як…

ДОКЛАДНІШЕ

Поради щодо страхування подорожей | Довідники зі страхування

Поради при страхуванні подорожей

Страхування подорожей може мінімізувати значні фінансові ризики подорожей: нещасні випадки, хвороби, пропущені рейси, скасовані тури, загублений багаж, крадіжки, тероризм, банкрутства туристичної компанії, аварійна евакуація та повернення тіла додому, якщо ти загинеш. Потенційна втрата кожного мандрівника варіюється в залежності від того, яка частина вашої поїздки передплачена, можливість повернення придбаного квитка, стан здоров'я, вартість багажу, куди ви подорожуєте, фінансове здоров'я вашої туристичної компанії та авіакомпанія та яке покриття ви вже маєте (через медичне страхування…

ДОКЛАДНІШЕ

Популярні дописи з цього блогу

Страхування цивільної відповідальності власників наземного транспорту

Страхування здоров'я на випадок хвороби | Характеристика та ознаки

Заощаджуємо: Комплексне страхування житла та автострахування

Страхування виданих гарантій (порук) та прийнятих гарантій

Страхування сільськогосподарської продукції | Довідники зі страхування